Informace o akci

Plnou parou Vysočinou

Plnou parou Vysočinou

Neděle, 18. září 2016 od 13:35

Přijďte se (opět) svézt parním vlakem

         V neděli 18. září 2016 budou mít občané našeho města opět možnost svézt se parním vlakem. Půjde o stejnou soupravu, jakou jsme v Chotěboři přivítali při červnových oslavách – o parní lokomotivu Skaličák s historickými osobními vozy „Rybák“. Během třídenní akce „Plnou parou Vysočinou“, kterou pořádá Kraj Vysočina v rámci svého projektu „Bezpečná Vysočina“ v úzké spolupráci s Českými drahami, pojede v neděli 18. září 2016 odpoledne parní vlak také z Havlíčkova Brodu do Chotěboře a Ždírce nad Doubravou a poté zpět. Z Havlíčkova Brodu vlak vyjíždí ve 12.50, z Chotěboře odjíždí ve směru Ždírec nad Doubravou ve 13.35 a do Ždírce přijede ve 13.48. Na zpáteční cestu ze Ždírce nad Doubravou se vlak vydá ve 14.46, odjezd z Chotěboře do Havlíčkova Brodu je v 15.10 a příjezd do Havlíčkova Brodu v 15.38. Vlak v obou směrech zastaví také v Rozsochatci, na Bílku a v Sobíňově. Ve vlaku platí standardní jízdné ČD (včetně běžných slev, kromě režijních jízdenek) s příplatkem 20 %. Jízdenky zakoupíte ve vlaku.

            Pokud se chcete parním vlakem svézt, můžete jet například v půl druhé z Chotěboře do Ždírce a poté zase zpět. Je také možné jet po 15. hodině parním vlakem do Havlíčkova Brodu a zpět se vrátit pravidelným osobním vlakem (z Havlíčkova Brodu vyjíždí v 16.10 a v Chotěboři je o půl páté). Anebo je také možné vyjet pravidelným osobním vlakem v 11.32 z Chotěboře do Havlíčkova Brodu a z Havlíčkova Brodu přijet zpátky do Chotěboře parním vlakem.

            Pokud se vám červnová jízda parním vlakem líbila, přijďte si ji zopakovat! A pokud jste ji nestihli, nyní máte jedinečnou příležitost se parním vlakem na Chotěbořsku svézt.


Komentáře

Město Chotěboř Chotěbořské zpravodajství Vysočina News KD Junior Chotěboř Informační centrum Chotěboř